Şanlıurfa İş Hukuku Avukatı

Urfa İş Hukuku Avukatı

Şanlıurfa iş hukuku avukatı, işçi haklarının korunması ve taleplerinin karşılanması için hukuksal destek vermekte olan avukatlardır. Şanlıurfa ilinde sizlere destek olan AV. İbrahim Halil Aydın da iş hukuku avukatı olarak tüm hukuksal süreçlerde yanınızda olur.

İşçi ve işveren arasında birçok sebep doğrultusunda problemler meydana gelebilir. Bu problemler işçinin iş akdi devam ederken de gerçekleşebileceği gibi işçi işten ayrıldıktan sonra da meydana gelebilir.

İş akdinin feshedilmesinin günümüzde birçok sebebi ve yolu vardır. Kimi zaman sebeplerde ve iş akdinin feshedilme şeklinde meydana gelen problemler de yine iş hukukunun ilgilendiği alanlar içerisinde yer almaktadır. İş veren ve işçi arasındaki problemlerin çözümü de ancak hukuksal yollar ile mümkündür. Bu aşamada işçinin veya iş verenin iş hukuku alanında profesyonel bir avukattan destek alması ve gerekli hukuksal mercilere başvurması gerekir.

Şanlıurfa İş Hukuku Avukatı Ne İş Yapar?

Şanlıurfa iş hukuku avukatı, iş hukukunu ilgilendiren tüm konularda müvekkillere hukuksal destek sağlamaktadır. Bu anlamda iş akdi sonlanan veya sonlanmayan işçiler, işverenler ve iş akdine bağlı tüm bireylere hukuksal destek Urfa iş hukuku avukatı tarafından sağlanır. Urfa iş hukuku avukatının hukuksal süreç boyunca yaptıkları işler genel olarak aşağıdaki gibidir;

 • İş hukukunun ve süreçlerinin yasal çerçeveler doğrultusunda yürütülmesine yardımcı olur.
 • İşçinin veya iş verenin herhangi bir hak kaybına uğramasını önlemektedir.
 • İşçinin veya iş verenin alacağı tazminatlar için gerekli hukuki süreçleri yönetir.
 • İşe alımlarda veya iş akdinin sonlandırılmasında iş verene destek sağlar.

Yukarıdaki sorumluluklar başta olmak üzere iş hukuku avukatları, iş hukukuna giren tüm alanlar için gerekli danışmanlık hizmetini sağlamaktadır. Bu anlamda iş hukuku davası açma, davada hukuksal destek alma ve davanın takibi gibi birçok hukuki süreç profesyonel avukatlar tarafından yönetilmektedir.

Şanlıurfa İş Hukuku Avukatı Görevleri Nelerdir?

Şanlıurfa iş hukuku avukatı İbrahim Halil Aydın, bu anlamada birçok hukuksal sürecin doğru bir şekilde yönetilmesi için destek sunar. Bu destek doğrultusunda işçi ve işveren arasındaki tüm problemler hukuksal çerçeve kapsamında çözülür. Bu da iki tarafın da hak kaybına uğramasını büyük oranda engeller. İş hukuku avukatının görevleri ve ilgilendikleri hukuksal problemler genel olarak şu şekildedir;

 • Fesih ihtarnamesi düzenleme
 • İşe iade
 • İşte istinaf
 • İşe davet sözleşmeleri
 • İş davaları
 • İşverenin feshi davası
 • İş kazası davaları
 • Kıdem tazminatı,
 • İşçi alacakları

Yukarıdaki davalar ve dosyalar için Urfa iş hukuku avukatları sizlere destek sağlamaktadır. En iyi iş hukuku avukatı olarak size destek veren İbrahim Halil Aydın’ı tercih ederek siz de iş hukukunda destek alabilirsiniz. İş akdinin feshedilmesi, kıdem tazminatı ve iş kazası davaları gibi birçok alanda iş hukuku avukatından destek almanız mümkündür.

İş Hukuku Avukatı Kıdem Tazminatı

Kıdem tazminatı almak için bir iş hukuku avukatından destek almanız şarttır. Kıdem tazminatını almak için yaptığınız başvurularda herhangi bir sorun yaşamanız durumunda bu sorunun hukuksal çerçevelere uygun bir şekilde çözülebilmesi için avukat desteği fazlasıyla önem taşır.

Urfa kıdem tazminat avukatı ve iş hukuku avukatından destek alarak siz de kıdem tazminatı için dava açabilir ve kısa süre içerisinde almanız gereken kıdem tazminatını alabilirsiniz.

Şanlıurfa İş Hukuku Avukatı İş Kazası Davasında Destek Sunar Mı?

Özellikle tehlikeli iş alanları başta olmak üzere çalıştığınız iş yerlerinde çeşitli talihsiz kazalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sağlığınızı tehlikeye atabilecek herhangi bir kaza, sizlerin bir daha çalışmasını engelleyebilecek veya tamamen zora sokacaktır. Bu nedenle iş yerlerinde yaşadığınız iş kazalarında tazminat almak en büyük hakkınızdır.

Bu haktan vazgeçmek, birey ve işçi haklarınızdan vazgeçmek anlamına gelecek ve sizleri maddi anlamda zora sokacaktır. Bu nedenle iş yerinizde yaşadığınız ve sağlığınızla alakalı sorun teşkil eden her türlü davada iş kazası davası açmanız gerekmektedir.

Urfa iş kazası davası avukatı veya Urfa iş hukuku avukatı ile iş kazası davası açabilmeniz mümkündür. İş hukuku avukatları size bu anlamda gerekli desteği sağlamakta ve iş kazalarından alacağınız tazminatı almanıza olanak sağlamaktadır. Siz de iş kazası davası avukatı arıyorsanız İbrahim Halil Aydın’ı tercih edebilirsiniz.

HUKUKİ YARDIM ALMAK VE AVUKAT İBRAHİM HALİL AYDIN İLE GÖRÜŞMEK İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

İletişim: 0542 761 8406

E-mail: av.ibrahimhalilaydin@gmail.com

Atatürk Bulvarı Urfa İşhanı Kat:2 No: 217 Haliliye/ Şanlıurfa

Av. İbrahim Halil Aydın
Şanlıurfa İş Hukuku Avukatı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön