Şanlıurfa Boşanma Avukatı

Urfa Boşanma Avukatı

Şanlıurfa boşanma avukatı, Şanlıurfa ilindeki boşanma davalarının çözümünde görev almaktadır. Medeni hukukun bir alt dalı olan aile hukukunda yaşanmış uyuşmazlıkların sonucunda yapılan hukuki işlemlerde görev alan boşanma avukatı, boşanma süreci içerisindeki nafaka, velayet, mal paylaşımı gibi işlemleri hukuki yollarla çözmeye çalışır.

Boşanma, nafaka, velayet gibi davalara bakan avukatlar, halk arasında bazı kişiler için boşanma avukatı olarak, bazı kişiler için ise aile avukatı olarak biliniyor. Aslına bakıldığında mevzuatta boşanma avukatı olarak bir avukatlık dolu yoktur fakat halk tarafından sıklıkla bu isimlendirme kullanılmaktadır.

Şanlıurfa Boşanma Avukatının Önemi Nedir?

Şanlıurfa boşanma avukatı, özellikle çözüme kavuşması zor olan boşanma davalarında bir yol sunabilmesi açısından oldukça önemlidir. Boşanma avukatını araştırdıktan sonra bir avukat ile görüşmeye giden vatandaşlar, süreç kapsamında dava vekilleri ile birlikte bir ön hazırlık yaparlar. Bu ön aşama süresince boşanma avukatı da davanın sıkıntısız şekilde bitirilmesi adına elinden gelen en iyi performansı gösterir.

Boşanma avukatının davanın gidişatını değiştirebilecek açıklamalar yapabilmesi sebebiyle mahkemenin karar sonucunu etkilemesi, müvekkile çok yardımcı olmaktadır. Ayrıca dava dilekçesinin doldurulması, sürecin daha hızlı ve etkin bir şekilde ilerleyebilmesi için bir boşanma avukatından yardım almak oldukça önemlidir. Bu sebeple alanında uzmanlaşmış, başarılı bir geçmişi olan boşanma avukatı ile anlaşarak dava sürecinizden en adaletli şekilde ayrılabilirsiniz.

Boşanma Davası Duruşmasında Avukat Ne Yapar?

Urfa boşanma avukatı ile tüm süreç kapsamında iletişim halinde olunsa da bu birlikteliğin asıl önemi duruşmalarda anlaşılacaktır. İlk duruşmada kesinlikle bulunması gereken avukatlar, müvekkilinin hakkını mahkeme aşamasında korumayı hedefler. İlk duruşmanın görülmesinin ardından ikinci duruşmadan itibaren avukatlar topladıkları tüm tanıkların mahkemeden dinlenmesini istemektedir.

Mahkemedeki tanıklar için yakınlık ilişkisi zorunlu olmamakta ve akraba olmayan kişilerin de tanıklık yapabilme durumu bulunmaktadır. Ek olarak tanık için herhangi bir rakamsal sınırlılık bulunmamaktadır. Buna bağlı olarak boşanma avukatı da kabul edilebilir ifade verebilecek, davada avantajı sağlayabilecek kişileri seçer.

Hakim de bu aşamada dinleme zorunluluğu olduğu için tanıkların ifadesini dinler. Sonrasında boşanma avukatı da taraflara doğrudan soru sorma hakkına sahip olarak sorularını sorar. Davanın netleştirilmesinde bu soruların da sorulması büyük önem taşımaktadır.

Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?

Boşanma davalarının anlaşmalı ve çekişmeli davalar olarak ayrıldığı görülür. Bu iki türlü boşanmalar, davanın süresinin de farklı olmasına sebebiyet vermektedir. Çekişmeli boşanma davasında sürecin bir ya da iki yıl ortalama olarak sürdüğü görülmektedir. Boşanma davasının kısa veya uzun olması fark etmeden tümünde ön hazırlığın etkisi büyük önem taşır. Bunun sebebi boşanma için sebep gösterilen unsurların kanıtlanması için ve delillerin daha net şekilde ortaya çıkarılması durumunda davaların daha kısa sürdüğü görülmüştür. Ek olarak hakimin müzekkere göndermesi de davanın hızlı sonuçlanmasına etkide bulunabilir.

Boşanma Avukatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Boşanma davaları, hukuki zemine bağlı şekilde birçok prosedürü gerektirmektedir. Bunun haricinde dava süreçlerinden en iyi verimin alınabilmesi için, gerekli işlemlerin en doğru şekilde yapılması için bir boşanma avukatı ile çalışmak gereklidir. Boşanma davasının uzman bir avukat tarafından yönetilmesi ve takip edilmesi önemlidir.

Urfa boşanma avukatı, davanızın en adaletli şekilde takip edilmesi ve verimli sonuçların alınabilmesi için süreç kapsamında yardımcı olacaktır. Bu doğrultuda avukat seçiminizi en doğru şekilde yaparak davanızın sizin için en iyi şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle çekişmeli boşanma davası kapsamında Şanlıurfa boşanma avukatı, davanın hızlı ve sorunsuz şekilde bitirilmesine büyük katkıda bulunacaktır.

Boşanma Avukatı Ücretleri Ne Kadar?

Boşanma avukatı ücretleri, bazı sebeplere bağlı olarak değişiklik gösterebilen ve verilmesi zorunlu olan ücretlerdir. Bu zorunluluk, kanunlar çerçevesinde belirlenmiştir ve bir avukata ücret ödenmemesinin yasal olmadığı da belirtilmiştir. Boşanma avukatı ücretlerinin belirlenmesinde çekişmeli ve anlaşmalı davalarda farklılıklar olabilmektedir. Örnek olarak mahkeme süreci kapsamında bulunulan taleplerin fazla olması da ücretlerin artabilmesini sağlamaktadır.

Çekişmeli boşanma davalarında avukata verilen ücretler daha fazla olabilirken anlaşmalı boşanma davaları daha az uğraştırıcı olduğu için daha az ücretlerde gerçekleşebilir. Müvekkil ile avukat, ücretin nasıl ödeneceği konusunda kendi aralarında anlaşma da sağlayabilir. Bu noktada Urfa boşanma avukatı ile iletişim halinde olarak uygun olacak yöntemi belirleyebilirsiniz.

HUKUKİ YARDIM ALMAK VE AVUKAT İBRAHİM HALİL AYDIN İLE GÖRÜŞMEK İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

İletişim: 0542 761 8406

E-mail: av.ibrahimhalilaydin@gmail.com

Atatürk Bulvarı Urfa İşhanı Kat:2 No: 217 Haliliye/ Şanlıurfa

Av. İbrahim Halil Aydın
Şanlıurfa Boşanma Avukatı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön