Şanlıurfa Bilişim Hukuku Avukatı Ne İş Yapar?

Urfa Bilişim Hukuku Avukatı Ne İş Yapar?

Şanlıurfa bilişim hukuku avukatı, internet ve siber suçların hukuku hakkında çalışmalarda bulunan, kendisini bu konuda eğitmiş olan, bu alanda oluşturulan davalara bakan avukattır. Bilişim hukuku avukatları, bu tür davalarda olayların daha hızlı çözülebilmesi ve en iyi sonucun alınabilmesi için çok önemlidir.

Herhangi bir siber saldırı ya da zorlama, sisteme girilip verilerin ele geçirilmesi, sistem üzerinden yapılan bir haberin kaldırılması ve benzeri tüm suç işlemlerinin bulunduğu davalar bilişim hukuku avukatı tarafından yürütülmektedir.

Şanlıurfa Bilişim Avukatı Nedir? Siber Suçlar Nelerdir?

Şanlıurfa bilişim hukuku avukatı birçok konu ile ilgilenmektedir. Bunlar genel olarak şu şekildedir;

  • İnternet aracılığı ile zararlı içeriklerin paylaşılarak birçok kişiye yayılması,
  • İnternet üzerinden kişisel olan verilerin çalınması, saklanması ya da yayılması gibi TCK’da belirtilen bu suçların işlenmesi,
  • Sosyal medya üzerinden hakaret içeren mesajlarda bulunulması,
  • Mesaj veya e-posta gönderilerek şantaj eyleminde bulunma ya da tehditte bulunma,
  • Sosyal medya hesapları üzerinden taciz eyleminde bulunma, cinsel organının fotoğrafını ya da videosunu gönderme ve cinsel taciz içeren sözlü mesajların gönderilmesi,
  • Yetişkin veya çocukların pornografik görüntüsünün ya da videosunun paylaşımı,
  • Tarafların sosyal medya üzerinden mesajlaşmalarının hukuka aykırı şekilde ele geçirilmesi ve tarafların bu görüşmelerinin izinsiz paylaşılması,
  • Sosyal medya veya e-posta hesapları aracılığıyla özel hayatın gizliliğini ihlal eden paylaşımlarda bulunmak,
  • Kişilerin hesaplarının illegal yöntemler ile ele geçirilmesi ve dolandırıcılık eyleminde bulunulması, siber suçlar kategorisine girmektedir.

Bu gibi sorunlar sebebiyle dava açmak için Urfa bilişim hukuku avukatı ile iletişime geçebilirsiniz.

Şanlıurfa Bilişim Hukuku Avukatı Görevi Nedir?

Şanlıurfa bilişim hukuku avukatı, özellikle internet ile direkt olarak alakalı olan suçlar için soruşturma başlatılması adına kanuna uygun olan bir şikâyet dilekçesi hazırlar. Dilekçenin ekine suç işlendiğini gösteren iddiaları delilleri ile ispatlar. Ek olarak soruşturmanın açıldığı durumda soruşturma dosyasının takibi, sorgu ya da ifadede müvekkili ile birlikte katılımı ve davanın takibi hukuk bürosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

Uzman olan bilişim hukuku avukatı, internet aracılığıyla işlenen suçlarda ve internet üzerindeki hak ihlallerine dair tüm hukuki sorunlarda bilgi sahibidir. Bu doğrultuda çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştirerek tüm sorulara teknik açıdan doğru cevabı verebilmektedir. Tecrübe sahibi ve kendisini geliştirmiş avukat, süreci takip ederek hukuki kayıpların önüne geçmektedir. Bilişim hukuku alanı, fazla sayıda teknik terim ve bilgiyi gerektirdiği için bir avukat ile davanın sürdürülmesi önemlidir.

Neden Bilişim Hukuku Avukatı İle Çalışılmalı?

Bilişim hukuku avukatı, birçok siber suç içeren davada tecrübe ve geçmiş başarıları ile hukuki kayıpların önüne geçmektedir. Örnek olarak kişinin banka kartını ya da kredi kartının bilgilerini kullanarak hukuka uygun olmayan şekilde ve izinsiz olarak ele geçirilmesi durumunda ilgili banka ile gerekli olan yazışmaların gerçekleştirilmesi gerekir.

Bir avukatın gerçekleştirmesinin daha uygun olacağı bu yazışmalarda, bankanın sorumlu tutulacağına dair bir talepte bulunulacaktır. Bilişim hukuku avukatı, bu noktadaki en iyi savunma ve talebi oluşturacağı için onunla çalışılması çok önemlidir.

Ek olarak sistem üzerinden kişilerin özel hayatın gizliliğini ihlal edenlere, hesaplarına hukuka uygun olmayan şekilde giriş yapanlara, aynı zamanda mesaj ve diğer verileri kullanarak tehdit – şantaj yapan kişilere sıkça rastlanılmaktadır.

Mağdur olan bu kişilerin hukuki süreçlerini başlatacak, şantaj için gerekli delilleri ortaya koyacak ve kişisel verilere erişim suçu yapan kişinin kimliğini tespit edecek bir avukata ihtiyaç vardır. Aynı zamanda kişi adına yapılan paylaşımların kaldırılması için de gerekli yasal yollara başvurulması konusunda avukatın da yardımı olacaktır.

Bilişim Hukuku Avukatı Ücretleri Ne Kadardır?

Urfa bilişim hukuku avukat ücretleri, davanın gerektirdiklerine göre değişim gösterebilmektedir. Fakat bu ücretler, belirli sınırlara bağlı olacak şekilde belirlenmektedir. Avukatlık ücretleri belirlenirken, Türkiye Barolar Birliği tarafından düzenlenecek olan avukatlık asgari ücretinin altında bir bilişim hukuku avukatının fiyat belirlemesi yasaktır. Avukatlık asgari ücreti tarifesinde belirtilen ücretin altında olmamak kaydıyla; dosyanın bulunduğu il ya da ilçe, dosyanın iş yükü ve masrafları da detaylı şekilde görüşüldükten sonra net bir ücret tarifesi gerçekleştirilebilmektedir.

Urfa bilişim hukuku avukatı, mağdur olduğunuz siber suçlar doğrultusunda alacağınız hizmete göre size bir ücret tarifesi sunmaktadır. Bu ücret tarifesi karşılığında bilişim hukuku avukatınızdan en iyi hizmeti alabilir ve davanızın başarı ile sonuçlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

HUKUKİ YARDIM ALMAK VE AVUKAT İBRAHİM HALİL AYDIN İLE GÖRÜŞMEK İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

İletişim: 0542 761 8406

E-mail: av.ibrahimhalilaydin@gmail.com

Atatürk Bulvarı Urfa İşhanı Kat:2 No: 217 Haliliye/ Şanlıurfa

Av. İbrahim Halil Aydın
Şanlıurfa Bilişim Hukuku Avukatı Ne İş Yapar?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön