Şanlıurfa Miras Avukatı

Şanlıurfa Miras Avukatı

Şanlıurfa miras avukatı, miras paylaşımında veya miras hukukunu kapsayan her türlü konuda müvekkillere destek vermekte olan avukatlardır. Çalışma alanları arasında miras hukuku da yer almakta olan ve bu konuda uzmanlaşan avukatlar, miras hukuku kapsamındaki tüm sorunların giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Miras hukuku ile ilgilenmekte olan ve sizlere bu konuda Şanlıurfa’da destek sağlayan avukatlar arasında İbrahim Halil Aydın da yer almaktadır. Şanlıurfa miras avukatı olarak sizlere destek vermekte olan İbrahim Halil Aydın, miras hukuku alanındaki tüm sorunların kısa süre içerisinde çözülmesine olanak sağlamaktadır.

Bu sebeple her türlü miras sorunu, miras hakları ve miras paylaşımı gibi konularda destek almak için Şanlıurfa miras avukatı olan İbrahim Halil Aydın’ı tercih edebilmeniz mümkündür.

Şanlıurfa Miras Avukatı Ne İş Yapar?

Şanlıurfa miras avukatı genel olarak mirasların paylaşımı için müvekkillere destek olur. Bu anlamda miras paylaşımında veya miras davalarında tüm hukuksal süreç yine Şanlıurfa miras avukatı tarafından yönetilir.

Miras ile ilgili davaların yürütülebilmesi için öncelik olarak miras avukatlarına ihtiyaç vardır. Bu nedenle miras avukatı olmadan herhangi bir miras davasının sona erdirilmesi mümkün değildir. Ayrıca miras davaları için tercih edilecek olan avukatların da miras hukuku konusunda deneyimli ve tecrübeli olmaları gerekmektedir.

Bu noktada mirasçılık belgesi, mirasın reddi ve diğer tüm miras davalarına miras avukatlarını bakmaktadır. Şanlıurfa miras hukuku avukatı da sizlere her türlü desteği sağlamaktadır.

Miras Avukatının Görevleri Nelerdir?

Şanlıurfa miras avukatı miras süreçlerinde birçok hukuksal görev üstlenmekte ve müvekkillerine bu anlamda yol göstermektedir. Miras avukatının görevleri genellikle aşağıdaki gibidir;

 • Veraset ilamı alabilir.
 • Vasiyetname hazırlayabilir.
 • Mirasta mal paylaşımı için hukuksal süreçleri takip eder ve yönlendirir.
 • Miras davası açılmasına yardımcı olur.
 • Mirastan feragat etme sözleşmesi oluşturur ve bunu gerekli hukuk kurumlarına iletir.
 • Reddi miras davası açılmasına yardımcı olur.
 • Mirasta saklı payın korunması için hukuksal destek sağlar.
 • Taksim sözleşmelerinin hukuksal niteliklerde hazırlanması için destek sağlar.
 • Miras davalarının takibini gerçekleştirir.
 • Miras davası açılmasına olanak sağlar.
 • Mirasta tenkis davası açılmasına ve davanın takip edilmesine yardımcı olur.

Yukarıdaki görevlere sahip olan miras avukatı, müvekkillerden gelecek olan talepler doğrultusunda hareket eder. Gelen taleplerin ardından miras sürecinde tüm sorunların hukuksal bağlamda giderilmesi de yine miras avukatı sayesinde mümkündür.

Miras Avukatı Reddi Miras Yapabilir Mi?

Şanlıurfa miras avukatı başta olmak üzere tüm miras avukatları vekaletname doğrultusunda müvekkil tarafından belirtilen talepler üzerine reddi miras davası açabilir. Ayrıca bu davanın takibi ve hukuksal bir şekilde sonuçlandırılması adına da gerekli adımlar yine miras avukatları tarafından atılır.

Miras Avukatı Ücreti Ne Kadar?

Şanlıurfa miras avukatı ücreti birçok faktör doğrultusunda değişiklik gösterir. Dava ve tüm hukuksal süreçlerde alacağınız desteklerin ücreti için Avukat İbrahim Halil Aydın ile iletişime geçebilirsiniz.

HUKUKİ YARDIM ALMAK VE AVUKAT İBRAHİM HALİL AYDIN İLE GÖRÜŞMEK İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

İletişim: 0542 761 8406

E-mail: av.ibrahimhalilaydin@gmail.com

Atatürk Bulvarı Urfa İşhanı Kat:2 No: 217 Haliliye/ Şanlıurfa

Av. İbrahim Halil Aydın
Şanlıurfa Miras Avukatı

Şanlıurfa Miras Avukatı” için bir görüş

 1. Merhaba, Urfa’da bir miras davamız olacak.Mirascı sayısı 173 kisi…bizim bu davaya mudahil olacak aile fertlerimiz 6 kisidir.Sizinle görüsmeye gelmeden önce bazı bilgileri almak istiyorum.Bizler Bursa’da yaşıyoruz.Bir mirasçı Mersinde ve bir diger agâbeyim Kıbrısta yaşıyor.Miras davalarında avukatlık ücreti nasıl belirleniyor…bu ön bilgilerden sonra bizim ailenin mirasçıları Urfa’ya gelecegiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön