MAAŞIN ÖDENMEMESİNDEN DOLAYI HAKLI FESİH DAVA DİLEKÇESİ

ŞANLIURFA NÖBETÇİ İŞ MAHKEMESİ’NE

DAVACI : XXXXX
Adres : ……………………….
Vekili : Av. İbrahim Halil Aydın
DAVALI : ………………………………………… Sanayi Ticaret Limited Şirketi
ADRES : ……………………………………
KONU : Davacı maaş alacakaları ödenmediği için haklı nedenle iş sözleşmesini feshetmiş olup, fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak üzere, kıdem tazminatı ile birikmiş ücretlerinin, ödenmeleri gerektiği tarihlerden işletilecek en yüksek mevduat faizleri, yargılama giderleri ve avukatlık ücretiyle birlikte davalı işverene ödetilmesi talebidir.

Harca esas değer : 2 .000 tl

Açıklamalar :

Müvekkilim ……………….. , davalı işveren bünyesinde 01.01.2020 tarihinde ağır taşıt operatörü olarak çalışmaya başlamıştır. Bu tarihten itibaren müvekkilim işyerinde özveriyle çalışmıştır ve herhangi bir şekilde olumsuz bir duruma sebebiyet vermemiştir.

Müvekkilim davalı tarafın ödemeleri 3 ay aksatması yüzünden çalışmaz duruma gelmiş ve son olarak işverene sözlü olarak maaşını alamadığından dolayı işi bıraktığını söylemiştir. Davalı bu durumu kabul etmiştir. Ancak müvekkil işi bıraktıktan sonra geriye dönük 2 aylık ödemesi yapılmış ancak son aylığı halen ödenmemiştir. İşyerinde zaman zaman iş makineleri çalıştıraacak yakıt bulunamadığından dolayı işçilerin çalışmaları mümkün olmamıştır.

Müvekkil çalıştığı süre boyunca maaşını işverenin İŞ BANKASI hesabına yaptığı havaleler ile almıştır.

Yukarıda belirtilen sebeplerden dolayı müvekkil iş sözleşmesini tek taraflı olarak haklı sebeple fesih etmiştir.

İşçilik alacakaları için zorunlu tutulan arabuluculuk görüşmelerine ilişkin tutanakları ekte sunuyoruz.

DELİLLER : Arabuluculuk Son Tutanağı, Davacının şahsi sicil dosyası, Maaş ödemelerine ilişkin belgelerin bankalardan celbi, Tanık anlatımları, Davacının işe giriş ve çıkış bildirgeleri ile hizmet durum belgelerinin SGK’ dan celbi, EKTE SUNULAN DİĞER BELGELER, Müvekkil ile davalı firma arasındaki mail yazışmaları, ihtarnameler, dilekçeler, bilirkişi raporu, keşif, yemin, her türlü sair delil (Davalı tarafın göstereceği delillere karşı delil gösterme hakkımızı saklı tutmaktayız)

SONUÇ VE TALEP : Yukarıda açıklanan ve Sayın Mahkemenizce re’ sen dikkate alınacak tüm nedenlerle fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla ;

-Davamızın Kabulü ile bilirkişi raporundan sonra arttırım saklı kalmak üzere şimdilik 1.000 tl kıdem tazminatı ve 1.000 TL ücret alacağının temerrüt tarihinden itibaren işleyecek en yüksek banka mevduat faizi ile birlikte davalıdan tahsiline karar verilmesini,

-Yargılama ve vekalet ücretinin davalı yana tahmiline karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz.

AVUKAT İBRAHİM HALİL AYDIN

Bu bir uyarı
BU MAKALENİN TÜM TELİF HAKLARI AVUKAT İBRAHİM HALİL AYDIN’A AİTTİR.İZİN ALINMADAN MAKALELERİMİZİN PAYLAŞILMASI DURUMUNDA YASAL SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR.

MAKALE YAZARLIĞI
SİTEMİZDE MAKALERELERİNİN PAYLAŞILMASINI İSTEYEN HUKUKÇU ,HUKUK ÖĞRENCİSİ,AVUKAT VE DİĞER BRANŞLARDAN OLAN SİZ DEĞERLİ ARKADAŞLARIMIZ AD -SOYAD VE MAKALELERİNİ av.ibrahimhalilaydn@gmail.com  ADRESİNE GÖNDEREBİLİRLER  . MAKALELERDE KONU SINIRLAMASI YOKTUR. ANCAK YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDİLMESİ RİCA OLUNUR.


BOŞANMA DAVASI TEMYİZ DİLEKÇESİ


ALMANYA ‘YA İLTİCA HAKKINDA

www.ibrahimhalilaydin.com

E-mail: av.ibrahimhalilaydin@gmail.com

Adres : Atatürk Bulvarı Urfa İşhanı kat:2 no :217 Haliliye Şanlıurfa

İLETİŞİM : +90 0542 761 84 06

MAAŞIN ÖDENMEMESİNDEN DOLAYI HAKLI FESİH DAVA DİLEKÇESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön