Kripto Para

Kripto Para

Kripto para, son dönemde en popüler olan para birimlerinden biridir. Teknolojik açıdan gelişen bir dönemde kripto para kullanımı da yaygınlaşmıştır. Kripto para sanal ortamda faaliyete geçen bir alanı temsil eder. Kripto para mal ve hizmetleri de içine alan daha büyük yatırımları kapsayan bire alanı da temsil eder. Burada özellikle düşük faiz oranlarını kapsayan bir yatırım söz konusudur. Kripto para özel ve tüzel kişileri kapsamadığı için gider oranını da azaltmaktadır. Herhangi bir vergi talebi olmadığı için sanal ortamda hisse alış verişi yapmak daha makul olmaktadır. Ancak bunu yaparken daha dikkatli davranmak da gerekir. Çünkü hukuki açıdan yasal olan yollardan sapılmaması önemlidir. Yasa dışı yollara girişmek dolandırıcılık suçuna tekabül etmek demektir.

Faiz Oranları ve Kripto Para

Kripto para genel piyasa verilerinden bağımsızdır. Kripto uluslar arası bir alandır. Eğer bir ülkede faiz oranı çok yüksekse bu durum kripto parayı kapsamaz. Kripto para sadece global ölçekli verilerden yola çıkar. Bu durum ise doğrudan hisse ya da mal alacak olan birey açısından daha çok değer kazanır. Faizin etkisi çok fazla olmadığı için genel olarak piyasa içinde almak yerine sanal ortamda alışverişini gerçekleştirir. Ancak bu yollara başvurulurken dikkatli olmak da gerekir. Çünkü yapılan her alışveriş için karşı tarafında özel ve tüzel yani gerçek kimlikli biri olması gerekir. Bu gibi durumlarda kripto adı altında para kaçırma durumu da ortaya çıkmaktadır. Üstelik para kaybı yaşandığı zaman kurtarılmama durumu da söz konusu olabilir.

Kripto Para Piyasalarındaki Değişim

Bu alanda yatırım ya da iş yapacaklar için kripto para alanını her daim gözlem altında tutmak gerekir. Böylece yapılacak yatırım için en doğru zaman da ortaya çıkar. Kripto para hisse senedi alanında indikatör rolünü üstlenir. Özellikle para kaybeden şirketler için önem taşır. Eğer yanlış zamanda yatırım yapılırsa bu durum büyük çaplı para kaybına neden olabilir. Birçok genç girişimci için Bitcoin alanı büyük değer taşır. Çünkü burada az giderle çok fazla gelir elde edilebilir. Ancak bunun için piyasayı iyi bilmek ve piyasayı takip etmek gerekir. Gerekli hamleler doğru zamanda yapılırsa para kaybı da yaşanmaz. Özellikle uzun vadede alım satım yapacaklar için piyasa analizi ve takibi devreye girer. Piyasada olan en ufak bir değişim bile yatırımı veya hisse senedini doğrudan etkiler. Bu da piyasa verilerinin dikkatle izlenmesi anlamını taşır. Satış eğilimi olacak zamanı iyi bilmek gerekir. Bu zaman ise ancak piyasa takibi ile ortaya çıkar.

HUKUKİ YARDIM ALMAK VE AVUKAT İBRAHİM HALİL AYDIN İLE GÖRÜŞMEK İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

İletişim: 0542 761 8406

E-mail: av.ibrahimhalilaydin@gmail.com

Atatürk Bulvarı Urfa İşhanı Kat:2 No: 217 Haliliye/ Şanlıurfa

Av. İbrahim Halil Aydın
Kripto Para

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön