FETÖ ÜYELİK KRİTERLERİ

FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNE ÜYE OLMA KAVRAM VE KRİTERLERİNİ YARGITAY 16. CEZA DAİRESİ KARARLARI EŞLİĞİNDE AÇIKLAYACAĞIZ.

YARGITAY 16 CEZA DAİRESİ TÜRKİYE GENELİNDE VERİLEN FETÖ DAVALARI İLE İLGİLİ VERİLEN KARARLARIN TEMYİZ MAHKEMESİ OLARAK GÖREV YAPMAKTA VE BU BAĞLAMDA VERDİĞİ KARARLAR YARGILAMALARI DEVAM EDEN SANIKLAR İÇİN HAYATİ ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR.

ÖRGÜTÜN YAPISI

Yargıtay 16. ceza dairesi örgütün yapısını 7 katlı bir piramit şeklinde belirtmiş olup ; piramitin her bir katmanında bulunan örgüt üyelerini şu şekilde ifade etmiştir:

BİRİNCİ KAT:

Bu katta bulunan örgüt üyeleri halk tabakası olarak ifade edilmektedir. Bu tabakada yer alan üyeler örgüte iman ve gönül bağıyla bağlıdırlar. Örgüte maddi ve manevi olarak yardımda bulunurlar ancak bu tabakada yer alan üyeler örgütün gerçek amacını bilmezler ve genelikle verilen emirler doğrultusunda samimi olarak hareket ederler.Bu tabaka örgüt tarafından istismar edilen tabakadır.

İKİNCİ KAT:

Bu tabaka yargıtay tarafından sadık tabaka olarak da ifade edilmiştir.bu tabakada yer alan üyeler okul,dershane ,yurt,banka ,gazete , dergi ,vakıf, dernek vb. yerlerde çalışanlardan oluşmaktadır.bunların örgütün amacını ve ideolojisini az çok bilen tabakadır. Ayrıca düzenli olarak sohbete katılıp aidat ,bağış ,himmet gibi yardımlarda bulunurlar.

ÜÇÜNCÜ KAT:

İdeolojik örgütlenme tabakası olarak da ifade edilmiştir. Bu tabakada yer alan üyeler örgüt adına gayriresmi işler yaparlar. Örgütün ideolojisini bildiklerinden dolayı bunu yaymak amacıyla propagandalarda bulunurlar.

DÖRDÜNCÜ KAT:

Bu üyeler örgütün kontrol grubunda bulunurlar ve örgüt adına yapılmış olan her türlü iş ve işlemleri teftiş ederler. bundan dolayı bu grubu yargıtay 16. ceza dairesi teftiş kontrol tabakası olarak ifade etmiştir. Bu katta yer alan kişiler legal veya illegal bütün kontrol mekanizmasını ellerinde bulundururlar. Bu grupta yer alan kişiler örgüte çocuk yaşta kazandırılmış kişilerdir.Örgüte daha sonra katılan üyeler bu tabakaya ve daha üst tabakalara yükselemezler.

BEŞİNCİ KAT:

Bu kat organize eden ve yürüten tabaka olarak belirtilmiştir. Bu katta yer alan üyeler diğer örgüt üyeleri tarafından pek bilinmezler. Üst düzey gizlilik içinde hareket ederler ve devletteki yapıyı organize ederler. Örgüt dışından evlilikleri yasaklanmıştır.

ALTINCI TABAKA:

Fetö lideri ile diğer tabakalarda yer alan üyeler arasında bağlantıyı sağlarlar. Bizzat örgüt lideri fetullah gülen tarafından atanırlar.Örgüt içindeki görev değişiklikleri ve azillere bakarlar.

YEDİNCİ TABAKA: Bizzat örgüt lideri tarafından seçilmiş olan 17 kişilik bir gruptur.

HUKUKİ YARDIM ALMAK VE AVUKAT İBRAHİM HALİL AYDIN İLE GÖRÜŞMEK İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

İLETİŞİM: +90 542 761 84 06

E-MAİL: av.ibrahimhalilaydin@gmail.com

adres: ATATÜRK BULVARI URFA İŞHANI KAT:2 NO:217 HALİLİYE ŞANLIURFA

Av. İbrahim Halil Aydın
FETÖ ÜYELİK KRİTERLERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön