Thodex Kripto Para Borsası

Thodex Kripto Para Borsası

Thodex kripto para borsası hızlı para alım ve atım işini yapan bir alanı temsil eder. Türkiye’de en çok kullanılan kripto para borsalarından birini de thodex oluşturmaktadır. 14 Eylül 2017 yılında kuruldu. Koineks teknoloji anonim şirketi tarafından kuruldu. Çok kısa bir süre önce yatırımcılara 2 milyon dogecoin dağıtma kararı ile yatırımcıların dikkatini de çekmeyi başardı. Hatta belli bir süreye karar bu alan üzerinde TV reklamları ile tanıtımlar bile yapıldı. Kripto para alanında yatırımcılar için bir cazibe merkezi haline geldi. Türkiye’de en büyük global lisanslı ilk para borsası olarak da bilinmektedir. İlk başlarda kaliteli hizmet ve kullanıcı deneyimi ile yola çıkarak tecrübelerini sunan bir alan olarak hizmet sundu.

İlk Kurulumunda Thodex’in Sunduğu İmkanlar

Thodex kripto para borsası kurulduğu ilk günden bu yana birçok imkanı kullanıcısına sunmayı planlamıştır. Kripto para kullanımı dünya çapında ön plana çıkan bir kullanıma sahiptir. Üstün müşteri memnuniyeti olduğu için Türkiye’de de bu alana doğru bir yönelik olmuştur. Bu alanda yatırımcılara yönelik atağın olması da istenmiştir. Thodex bu kapsamda ilk etapta yatırımcı ağını genişletmeyi planlamıştır. Bu ağ ile birlikte de para kazanma oranında bir artışın yaşanacağı düşünülmüştür. İlk etapta borsa canlılığını sağlamak ve yatırım ağını genişletmek istenmiştir. Bu kapsamda da hem yurt içi hem de yurt dışında yoğun bir katılımcı ağı meydana gelmiştir.

Thodex Kripto Para Borsasının Yaşadığı Sorunlar

Thodex kripto para borsası yaptığı ilk açıklama ile para yatırma ve çekme işlemlerinin bir süreliğine askıya alındığını duyurdu. Bu duyuru ile de dikkatler borsaya çevrildi. Yatırılan paraların kaybolması ve borsa alanında bir takım inişli çıkışlı sorunların yaşanması thodex’i sorunlu bir hale dönüştürmüştür. Thodex para borsası bakımının tamamlanması ardından yeniden faaliyete geçileceği duyuruldu. Ancak yapılan açıklamadan sonra faaliyet meydana gelmedi. Üstelik borsanın başındaki kişinin de yurt dışına kaçması ile dikkatler bu alana bir kez daha yoğunlaştı. Burada mevcut olan yatırımcıların para kaybının çok geniş olduğu düşünülmektedir. Kayıpların karşılanabilmesi için öncelikle thodex kurucusu olan kişilere ulaşılması gerektiğinin altı çizilmiştir.

Thodex Kripto Para Borsasındaki Hukuksal Süreç

Thodex kripto para borsası duraksatıldığı için birçok para kaybı yaşandı. Özellikle borsanın başındaki yetkili kişilerin hiçbir açıklama yapmadan yurt dışına gitmeleri dolandırıcılık suçunu ortaya çıkar. Bu durum ise yatırımcılar açısından hukuksal sürecin başlamasına zemin hazırladı. Hukuksal açıdan kripto para borsası dolandırıcılık dosyası altında incelenmektedir. Para borsası büyük bir mecrayı içine alan geniş bir alandır. Bu alanda meydana gelen bir para kaybı ise doğrudan dolandırıcılık suçlamasını meydana getirdi. Yargı kararı ile bu süreç hala devam etmektedir. Süreç sonunda yetkili kişilere ulaşılmazsa eğer suçlama devam edecektir. Özellikle kaybedilen paradan dolayı mahkemenin uzun süreceği de belirtilmektedir.

Thodex Para Borsasında Nihai Hukuk Süreci

Thodex kripto para borsası için kısa bir süre önce hukuksal süreç başladı. Bu süreç hala işlemini sürdürmeye devam etmektedir. İlk etapta mağdur olan kişiler ve bu alana tanıklık edecek kişiler dosyaya tabii tutulmaktadır. Bunun dışında üst mercide yer alan yetkili kişiler de hukuksa süreç içinde kararı etkilemektedir. Thodex kripto para borsası bir gecede çöktüğü için bu alandan sorumlu olan kişiler ortadan kayboldu. Bu kişilerden herhangi bir ses çıkmadığı sürece mahkeme süreci de aynı şekilde uzayabilir. Bu süreç ise olumsuz bir yargının ortaya çıkmasına zemin hazırlar. Özellikle bu tür süreçlerde yurt dışı bağlantılı soruşturmalar da devam etmektedir.

Thodex Para Borsasında Yurt Dışına Yönelik Hukuksal Süreç

Thodex kripto para borsası için hukuksal süreç devam etmektedir. Ancak yetkili kişiler yurt dışına kaçtıkları için bu süreç yurt dışı bağlantılı olarak da ele alınmaktadır. Yurt dışı bu sürece dahil edildiği için bağlantılı hukuksal kanallar aracılığı ile yakalama kararı da ortaya çıkabilir. Yurt dışı bağlantılı hukuksal süreç için asıl amaç yetkili kişilere ulaşıp davayı sonuçlandırmaktır. Öte yandan kaybedilen ya da zimmete geçirilen paralara da ulaşmaktır. Ayrıca yurt içinde belli bir bankada paralar duruyorsa mahkeme kararı ile bu paralara el koyma durumu da ortaya çıkabilir. Tüm bu süreçler Yargıtay kararı ile işlenmeye devam etmektedir. Eğer Thodex kripto para borsası mağduruysanız Avukat İbrahim Halin Aydın’dan hukuksal destek alabilirsiniz.

HUKUKİ YARDIM ALMAK VE AVUKAT İBRAHİM HALİL AYDIN İLE GÖRÜŞMEK İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

İletişim: 0542 761 8406

E-mail: av.ibrahimhalilaydin@gmail.com

Atatürk Bulvarı Urfa İşhanı Kat:2 No: 217 Haliliye/ Şanlıurfa

Av. İbrahim Halil Aydın
Thodex Kripto Para Borsası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön