Babalık ve Nafaka Davası Dilekçesi Örneği

Babalık ve nafaka davası dilekçesi örneği ile dilekçenin nasıl oluşturulması gerektiğini öğrenebilirsiniz. Ancak dilekçe oluşturma ve takibi için hukuksal destek almanız gerekmektedir. Profesyonel hukuk desteği için Av. İbrahim Halil Aydın ile iletişime geçebilirsiniz. Babalık ve nafaka davası dilekçesi örneği şu şekildedir;

ŞANLIURFA AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

                                                                                                                       …….      

DAVACI                   :…….

VEKİLİ                     :…….

DAVALI                   :…….

KONU                      : Babalığın Tespiti ve Nafaka

AÇIKLAMALAR   : 1-Müvekkilimiz davalı ile 2 yıl nişanlı kaldıktan sonra ayrılmıştır. Bu nişanlılık dönemleri içerisinde defalarca birlikte tatile çıkmışlar ve birlikte olmuşlardır. Müvekkilimizin birlikte kaldıkları otellerde ve plajlarda çekilmiş fotoğrafları bulunmaktadır. Bunları mahkemeye delil olarak sunacağız.

2-Evlilik gibi çok kutsal bir beraberliğe herkesin huzurunda adım atan müvekkilimiz, müstakbel eşine güvenmiş, böyle bir ilişkiye girmekten çekinmemiştir.

3-Müvekkilimiz müstakbel eşine bir bebek beklediğini söylediğinde, davalı kendisini evlenmeye zorlamak için yalan söylediğini ve çocuğun kendisinden olmadığını söyleyerek, müvekkilimizi terk etmiştir. Müvekkilimiz incinmiş ve günlerce evden dışarı çıkamamıştır. Her şeye rağmen müvekkilimiz çocuğunu doğurmuştur. Bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir.

4-Çocuk davalıya aittir. Müvekkilimizin yetiştirilme tarzı ve aile yapısı gereği bir başkası ile ilişkiye girmesi imkansızdır.

5-Çocuk doğalı henüz 1 yıl olmamıştır. Anne adına yasal süresi içinde çocuğu kabullenmeyen davalıya karşı bu davayı açmak ve çocuğun nesebini düzeltmek ve bakıma ihtiyacı olan çocuk için nafaka istemek üzere mahkemenizden karar almak gerekmiştir.

YASAL NEDENLER: MK.m 249 vd.

KANITLAR             : Tanıklar, nişan ve gezi fotoğrafları, her türlü inceleme ve sağlık raporu, her türlü kanıt.

İSTEM SONUCU     : Açıklanan nedenlerle, müvekkilimizin kızının babasının davalı ……. olduğu konusunda karar verilmesine, çocuğun, babasının nufus kaydına geçirilmesine, davanın devamı esnasında davalının çocuk için aylık …….Tl nafaka ödemesine, yargılama giderlerinin karşı tarafa yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

                                                                                               DAVACI VEKİLİ

                                                                                                                …….

HUKUKİ YARDIM ALMAK VE AVUKAT İBRAHİM HALİL AYDIN İLE GÖRÜŞMEK İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

İletişim: 0542 761 8406

E-mail: av.ibrahimhalilaydin@gmail.com

Atatürk Bulvarı Urfa İşhanı Kat:2 No: 217 Haliliye/ Şanlıurfa

Av. İbrahim Halil Aydın
Babalık ve Nafaka Davası Dilekçesi Örneği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön